head banner ashram heb web
 

הניוזלטר האחרון

head banner ashram heb web


 
 

הבנות משתלטות על האשרם!

בהתחלה זה היה נראה כמו סתם עוד יום רגיל כמו כל הימים (שום יום פה לא באמת רגיל אבל.. תזרמו כבר נו!) עד שברגע אחד פתאום, בלי ששמנו לב הגיעה "הכנופייה" לאשרם, כשאנחנו מדברים על "הכנופייה" אנחנו כמובן מדברים על חבורת הבנות הענקית שהחליטה ביחד להצטרף אלינו לוומפ ולהראות לנו שנשים יודעות לעשות הכל! (הכל אנחנו אומרים לכם!) מעבודה במכבסה ובמטבח עד לעבודות פיזיות מפרכות בגינון ועם צוות ההקמות שלנו שעובד בשמש כל יום עד שהוא קורס על המזרון בסמוקינג טמפל ומתעלף... 

הבעיה כמובן (ולא שאנחנו מתלוננים כן?) היא שהמאזן הבין מגדרי באשרם הופר לחלוטין וכעת על פי סקר שערך המכון הארצי לסטטיסטיקה וקשקושים המאזן אומר שעל כל בן אחד שיש באשרם יש בערך חמש (מאות!) בנות... כאן מגיעה ההזדמנות שלכם (גברים יפים וחסונים...) לבוא ולעזור לנו להיאבק למען שוויון מגדרי, להצטרף אלינו לוומפ ולעשות איתנו דברים נפלאים...

נשים יקרות אתן כמובן גם מוזמנות לבוא ולהילחם בחזרה, מי יודע אולי כולנו נתאהב והמלחמה העקובה מדם הזאת תיפסק אחת ולתמיד!

לפרטים נוספים על תכנית ה WOMP - לחצו כאן <

girls-newsletter-512

boys-newsletter-512

סדנאות קרובותלא תאמינו מה קרה השבוע

כולנו היינו פעם ילדים (כן כן, גם את גברת!)

בואו נעשה רגע דמיון מודרך, ניזכר בתקופה הנפלאה שהייתה כשהיינו ילדים, שהדאגות היחידות שלנו בחיים היו לגרום לאמא לקנות לנו גלידה אחרי בית ספר ולקוות שהיא לא תשאל אם קיבלנו שיעורי בית... באותם ימים, מילים כמו "בירוקרטיה" או "שכר דירה" או "מחזור" בכלל לא היו קיימות בלקסיקון שלנו (אגב, גם המילה לקסיקון לא הייתה קיימת בלקסיקון שלנו...) אמא ואבא לא היו יושבים לנו על הראש בציפייה לנכדים. באופן כללי אפשר לסכם את התקופה הזאת לרוב כמדהימה, קסומה ומיוחדת. 

אבל, כמו שכולנו היינו ילדים פעם, ככה גם כולנו באיזה שהוא שלב גדלנו ונאלצנו להתבגר, פתאום אנחנו מגלים שהמציאות שקיימת היא לא תמיד זוהרת ונוצצת כמו שחשבנו (אגב, למי שתהה, אנחנו לא בדמיון מודרך כבר, אנחנו בהווה עכשיו). פתאום אנחנו חייבים כסף לכל מיני ארגונים ממשלתיים עם בירוקרטיות מעצבנות, אין לנו כסף לשלם שכר דירה, והדבר היחיד שדווקא כן יש לנו זה מחזור! (ולמי שתהה לרגע, גם גברים סובלים ממחזור...) אבל לפחות אנחנו מכירים את המילה לקסיקון! 

מזל גדול שאנחנו קצת יותר אופטימיים, ומזל עוד יותר גדול שזכינו לביקור מילד פלא קסום ומתוק שהזכיר לכולנו כמה זה קל פשוט להיות שמח, למרות הכל, בזכות הכל, ומעל הכל הוא הזכיר לנו שבתוך תוכינו אנחנו כולנו עדיין ילדים, שרק רוצים שאמא תקנה להם גלידה טעימה לאכול לפני שהם הולכים לשחק בבית, לקפוץ על ספות, לדמיין שהרצפה היא לבה, לעשות קולות מצחיקים, לקפוץ בשלוליות וללכת לישון אהובים ומחובקים. תודה רבה לך נסיך קטן שבאת, אתה אולי לא שם לב אבל אנחנו כולנו פה קצת מאוהבים עכשיו...

פסטיבלים קרובים


 
 

החידה השבועית

קשה להיות בקיץ במדבר, כל יום שעובר מרגיש כאילו השרב מנסה לשבור את רוחנו (רוח? הלוואי שהייתה פה קצת רוח!) ובכל יום אנחנו מוצאים דרכים חדשות כדי לנצח את מזג האוויר הקשוח. מה לדעתכם עשינו השבוע כדי להתמודד עם החום הכבד?

1. הורדנו בגדים ורצנו ישר לממטרות לרקוד ולקפוץ בשלוליות בכל פעם שהיו ממטרות...

2. הורדנו בגדים ורצנו כל אנשי האשרם לבריכה באמצע היום לעשות מערבולות במים...

3. התחלנו לעבוד יותר מוקדם כל בוקר כדי לנוח בשעות החמות... (והורדנו בגדים)

4. כל התשובות נכונות! (חוץ מתשובה אחת שהיא לא נכונה...)

בין העונים נכונה יוגרל בגד ים! (בגד ים?! מי לובש כזה בכלל?!) 

אז מה אנחנו עושים כל היום...

 אשרם שיפוצים בע"מ

לחלק מכם בטח יצא לשבת ולחשוב: "מעניין מאוד מה קורה עכשיו באשרם כשאין פסטיבלים..." אם אתה במקרה אחד מהאנשים האלה (אל תשקר, אנחנו יודעים שזה אתה...) תקשיב עכשיו טוב!

מי שהיה פה בסביבה בזמן האחרון זכה לראות הרבה אנשים מסתובבים במרץ בכל האשרם עם שפכטלים, טוריות, קטרים ועוד אביזרים וכלי עבודה משו(נ)נים אחרים ומתחיל לשפץ את כל מה שאפשר לשפץ, מחדרי אירוח ומרחבי מדיטצייה שונים עד לאחרונת הערוגות שבאשרם. כל היום כולם גוזמים, חופרים בורות ומשייפים קירות (חולי נפש האלה מצאו מה לעשות במדבר בשיא הקיץ...). לאט לאט ניתן להרגיש איך הבית היפה שלנו נהיה יותר יפה ונעים, ובסוף היום אחרי העבודה הקשה אנחנו זוכים לשבת בנווה המדבר היפה שלנו ולהנות מכל הדברים הקטנים והחדשים שיצרנו. שווה לבוא לראות!

אגב.. לכל מי שדואג בקשר לפסטיבלים, אל תדאגו! יש לנו בשבילכם הרבה הפתעות בדרך...

helga-roy2-newsletter-512

yoktan2-newsletter-512

משפט השבוע

"יש דברים שאי-אפשר לגלות, אבל גם את זה לא תדע לעולם אם לא תנסה שוב ושוב עד שתבין שלעולם לא תבין" - מארק טווין  
 
אשרם במדבר - הג'וס נשפך כמים

צוות אשרם במדבר

 

מוסא, אחיעד, סופי, אילה, וובה, דפנה, שטות, ניג'ן, ברהמי, אלכס,

 אימנו, אור, תמר, יאן, גיץ, קנטארה,

 אורן,

 טולה, דניאל,

 ענת, מאיר, זוהר

, קייטן, 

שפע,

 דריוס, 

קרישנה, ניני,

 סהאס, 

סוהם, סאנג'יב, טרלה, שר,

 אולגה, 

הלגה, דניאל עגילים, ליאור,

גל, יהל, פלאפי, מוסטפא הכפרה, סילביה הנצחית וכל ילדיה, באגירה, שאנטי, יונים מוזרות, חבורת תרנגולות רכלניות, טווסים, זורבה, אסקובר, שני תוכים חצופים, ברווזים, דגים מגוונים, עיזות מתוקות להפליא ותנים הופכי פחים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נא לא להביא גזיות (בכלל), נשק, ומוצרי בשר ודגים (כולל טונה). נא לא להביא כלבים - יש פה מספיק.
אוכל ללא השגחה יאכל ע''י טווס.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. | טל’ 052-3824617 | פקס 08-6326632

הפקת אירועים במדברwww.DesertAshram.co.il בקרו אותנו בפייסבוק

goodbyeaum
  Google+    
 
 
 

חברוֹת