head banner ashram heb web
 
רוצים לקבל מאיתנו ניוזלטר
ולהשאר מעודכנים?

לוח אירועים

 • יולי 2020

  • אשרם פתוח: EXPRESSION

   בואו הצטרפו אלינו למדבר אפילו שאומרים ש-70% מהתקשורת שלנו היא בכלל לא מילולית - יוצא שאנחנו עדיין מעבירים את רוב ימינו...

   קרא עוד: אשרם פתוח:...

  • אשרם פתוח: דרך הצ'אקרות

   בואו הצטרפו אלינו למדבר כולנו הוכרחנו להיות קצת יותר קרובים אל עצמנו בחודשים האחרונים… מה שגרם לכך שהתבוננו בעצמנו מגיבים...

   קרא עוד: אשרם פתוח:...

  • אשרם פתוח: גופי המקדש שלנו

   סופ"ש נשימות באשרם במדבר הרגיעו את השכל, התרככו אל תוך חלל הלב וחיזרו הביתה אל האני הגבוה שלכם. העירו מחדש את...

   קרא עוד: אשרם פתוח:...

  • אשרם פתוח: יוגה

   סופ"ש פתוח באשרם במדבר כל כך הרבה זמן ישבנו.. כבר מרגישים כאילו הגוף שלנו קיבל את צורה של כיסאהקיץ בפתח וכל...

   קרא עוד: אשרם פתוח: יוגה

  • The Lovers - Online Festival

   3 ימים של אהבה זוגיות והכרויות אנו מתרגשים לקיים מפגש עוצמתי, ייחודי, נוגע ומעמיק בנבכי...

   קרא עוד: The Lovers -...

  • מעשה האהבה - סדנת טנטרה

   סדנת תרפיה משנת חיים סדנת טנטרה ומעשה האהבה.לחץ להמשךלחץ להמשך Article Image...

   קרא עוד: מעשה האהבה -...

 • אוגוסט 2020

  • מהראש אל הלב - החוכמה של האהבה

   בהנחיית התרפיסטית הבכירה סוגנדהו בואו נתחבר מחדש לתכונות של הלב ההרפתקני...

   קרא עוד: מהראש אל הלב...

  • סופשבוע של יוגה ומדיטציה במדבר

   שלושה ימים של יוגה ומדיטציה וכשהקיץ כבר מאחורינו ורוחות השינוי מתחילות לנשוב,אחרי עצירה...

   קרא עוד: סופשבוע של...

 • ספטמבר 2020

  • שקרים וסודות

   סדנת כתיבה בהנחיית עלמה זהר הזמרת והיוצרת עלמה זהר מזמינה אתכם לסדנת סופשבוע של מסע עומק באמצעות כתיבה...

   קרא עוד: שקרים וסודות


חקר הטנטרה - סקס, אהבה והתמסרות
חקר הטנטרה
סקס, אהבה והתמסרות
4 ימים, 2 - 5 באפריל
סדנה בת ארבעה ימים, בהנחיית התרפיסט סמבהבו (איטליה,פונה), החוקרת את האנרגיה ה'טנטרית' על רבדיה, תוך התמקדות בפתיחת גופנו לאנרגיה המינית דרך תרגילי מודעות, מדיטציות ועבודת תרפיה עדינה ועמוקה.
האנרגיה המינית היא הכוח הבסיסי וממנועי הגדילה החשובים שלנו. ובכל זאת, הכמיהה לאינטימיות מודחקת ומסולפת בידי החברה והדתות במשך מאות שנים. על אף ההכרה וההבנה את חשיבותה של האנרגיה המינית בפסיכולוגיה והתפתחות הנפש האנושית, הנושא מוזנח לא מכבר ואינו מקבל את תשומת הלב הראויה לו.

האנרגיה המינית היא כל כך חזקה ועוצמתית (ולא רק ככלי ליצירת חיים חדשים) עד כי יש בה את הפוטנציאל להפוך לכלי למדיטציה ומודעות. אם נכיר אותה טוב יותר ונלמד להשתמש בה היא תסייע לנו להתעורר, להיות מודעים וחופשיים יותר.

גם בפסיכולוגיה ובמערכות החינוך והחברה, על אף ההכרה ואינו מקבל תשומת הלב מספקת.

בסדנה נתבונן במימדים וההקשרים השונים שמביאות איתן האינטימיות ומיניות; החל מהילדות בה הוטבעו בנו הערכים, מערכות יחסים, טבואים חברתיים ועוד. נתבונן בעכבות שלנו, הרגישויות שלנו והפסיכולוגיה סביב האינטימיות ונלמד לקבל את גופנו.

התהליך מתמקד בלמידה מחודשת של פתיחת הלב ויצירת אמון יציב בתוכנו. או-אז, נוכל באמת להיפגש עם אחרים, לשתף בצרכים שלנו ולדעת לתת ולקבל ממקום בריא. זוהי הזדמנות לחקור את האנרגיה המינית בתוכנו אל מול מפגשים עם האחר, בתוך סביבה מוגנת ומרחב מאפשר.

סמבהבו הוא בעל הכשרה בתחום הפסיכולוגיה של הטראומה ודוקטורט בפסיכולוגיה. מתוך כך, הוא יוצר אוירה של כבוד ועדינות המאפשרת מרחב להתבוננות אישית במיניות שלנו, מכיוונים שונים, והבנה עמוקה מה עוצר בעדנו לאפשר את זרימת האנרגיה המינית בחופשיות. ההנחיה היא באהבה, סובלנות ואיפשור להתמודדות והתקדמות בקצב האישי של כל משתתף לריפוי וגדילה.

מבנה כללי של הסדנה:
בחלק הראשון נעסוק בפתיחת הגוף והלב והוא יכלול עבודות גוף נאו-רייכיאניות Neo-Rechian)) ועבודות נשימה: פולסיישן pulsation)). נעבור דרך: פחד, בושה, כאב, כעס, מגע, אמון, דימוי עצמי, מיניות, עונג ועוד..

בחלק השני נעסוק במערכות יחסים, דפוסי התנהלות ואיזון אנרגיות גבריות ונשיות. נתבונן בדרכים בהן אנו מנהלים מערכות יחסים ונלמד אלטרנטיבות לרכושנות ותלותיות. נלמד להיות נוכחים ולהרגיש את עוצמתנו כגברים ונשים. נגלה ,שכשאנו לומדים לתעל את האנרגיות שלנו, אנחנו מסופקים ושלמים יותר.

החלק השלישי מתעסק באנרגיית הטנטרה. דרך מודעות מדיטטיבית, נחווה כיצד אנו נכנסים לעולם הטנטרה. טנטרה היא לא משהו שפשוט עושים! אנחנו נלמד איך לנוע ממין כפי שהכרנו - למימד חדש של מודעות מדיטטיבית. נלמד לפתח מודעות לאנרגיה המינית, זרימתה דרך הגוף והשינויים שהיא יוצרת בתנועה לאור. נעבוד על: רגישות, שחרור, מגע, לבדות, חגיגה, רגיעה ומדיטציה.

*הסדנה נבנתה בהשראת הספר של אושו שעוסק בשיחות שלו על טנטרה.
(Tantra Vision, The Secret of the Golden Flower, Tantra: the Supreme Understanding)


האהבה היא כלוטוס המוחבא בבוץ. הלוטוס נולד מתוך הבוץ, ואף על פי כן, איננו מגנים את הלוטוס על כך שנולד מתוך הבוץ. אנחנו לא קוראים ללוטוס "בוצי", אנחנו לא קוראים לו מלוכלך. אהבה נולדת מתוך התניית אהבים, ואז תפילה נולדת מתוך האהבה, ואז המסירות נולדת מתוך התפילה. למעלה, גבוה גבוה, אנו ממריאים. (אושו)

Love is a lotus hidden in the mud. The lotus is born out of mud, but you don't condemn the lotus because it is born out of mud; you don't call the lotus muddy, you don't call the lotus dirty. Love is born out of sex, and then prayer is born out of love, and then devotion is born out of prayer. Higher and higher and higher one goes on soaring. (OSHO)

מחיר:
2475 ש"ח בהרשמה מוקדמת עד 15.3.14
2640 ש"ח לינה בחדר דורמיטורי

הנחה מיוחדת למי שהשתתף בסדנאות של סמבבהו בעבר באשרם במדבר
ליאן
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
4 ימים, 2 - 5 באפריל
2014-אפריל-02 עד
2014-אפריל-05
2014-אפריל-05
סמבהבו