רוצים לקבל מאיתנו ניוזלטר
ולהשאר מעודכנים?

לוח אירועיםהבלוגייה המדברית

ברוכים הבאים למערכת הבלוגים שלנו.

קונדליני יוגה – הקסם של חווית האינסוף

פורסם מאת ב- ב-עולם היוגה
  • שנה גודל פונט: Larger Smaller
  • כניסות: 5659
  • הרשם לעדכונים
הפעם הראשונה בה נתקלתי במושג "נירוונה" היה ממש רגע לפני שנסעתי בפעם הראשונה להודו, הייתי כמעט בת 20, וקראתי בשקיקה את כל ה"לונלי פלנט" של הודו, כרך א' ו-ב'. איפה שהוא במבוא ובהסבר על הפילוסופיה ההודית ראיתי את זה: "... על פי האמונה ההודית החיים בגוף הם סבל ועל האדם לשאוף להפסקת הגלגולים על ידי הגעה למצב התודעה המשוחרר – נירוונה." פאפאווו... !! צעקתי בשמחה, סוף סוף, מישהו מבין אותי. החיים, לא נעים להודות, היו בעיני סוג של עול אדיר, כל –כך הרבה רעש, מחויבויות, סרטים ואי נוחות, מאז שאני זוכרת את עצמי, רציתי חופש, בתחילה היה נדמה שאני רוצה חופש מהמשפחה, ממוסכמות החברה, מדעתם של אחרים, בהמשך התברר לי שהחופש היחידי בר הערך הוא החופש מעצמי וממגוון המחשבות השוצף ההופך את חוויית החיים לטרדה בלתי פוסקת. לשמחתי גם ההודים העתיקים חשבו ממש ככה, ומתוך כך הגו מגוון שיטות עצום כדי להקל על אותו סבל אנושי תהומי ומובנה. אם נהיה כלליים נוכל לשים את כל השיטות השונות תחת גג אחד, קוראים לזה יוגה.

כן, היוגה היא אותו איחוד מפורסם של הנשמה האינדיבידואלית עם זו האוניברסאלית. אבל בפשטות ובנקודתיות ניתן לומר כי היוגה על כל צורותיה וענפיה היא אחד הכלים המופלאים והקסומים ביותר שקיימים על מנת לאפשר לאדם להכיל את החיים, לאהוב אותם, ליהנות מהם ובהם, וכל זאת למרות הקושי והצעקה הפנימית הנוקבת שכה רבים מאיתנו חווים.

נירוונה מנחת קונדליני יוגה

את היוגה אני מתרגלת כדרך חיים במשך שנים ארוכות, חיי מוקדשים להרחבת התודעה, להליכה בדרך, להשתאות כל פעם מחדש על השמחה של להיות השלם בתוך השלם ולא אינדיבידואל בודד הלוחם את דרכו אל מול החיים. שורד.
מעולם לא פניתי ללימודים פורמאליים של תחום זה או אחר, התנסיתי ולמדתי מאנשים טובים באמצע הדרך, עולם היוגה העכשווי, הטרנדי והאופנתי תמיד יצר בי סוג של התנגדות, תחושה שהדרך שכחה את מה שעומד מאחוריה.
מצאתי את עצמי בקהילות שונות בארץ ובעולם, חייה, מדריכה ומתרגלת את אורח החיים שתמיד מנסה לזכור את המקור, את האחדות, את הפשטות.
בשנים האחרונות אני בישראל, בקהילה קטנה ומוזרה היושבת בלב המדבר, במקום בו לפני 12 שנה, לקחתי חלק בהקמתו, אשרם במדבר. בשלוש השנים האחרונות אני מדריכה את תכנית העבודה והמדיטציה באשרם – ה"וומפ".

ביום בהיר אחד הגיעה אל האשרם אחת ממורות הקונדליני יוגה המפורסמות בעולם, גורמוק קאור, האמת, מעולם לא התעניינתי בקונדליני יוגה, משהו פשוט לא הסתכל לכיוון, לא הייתה קריאה, הפעם, המורה הדגולה מגיעה ממש אל סף דלתי שבלב שום מקום, מן הסתם שווה ללכת ולבדוק אם יש שם משהו בשבילי.
לאחר 3 ימים של סדנה מעוררת גוף וחושים, הקסם החדש החל לעבוד, מגורמוק בקשתי תרגול אישי שאותו אתרגל במשך 40 יום ברצף. לשמחתי הרבה המדיטציה שניתנה לי נקראה – סופת הברקים של שיווה, שיווה - האל האהוב עלי במיתולוגיה ההודית מצא דרכו אלי באופן בלתי צפוי.
מייד התחלתי במסע.
על פי הקונדלינים, תרגול רצוף של קרייה (סדרת תרגילים בתנועה) או מדיטציה כלשהיא למשך מינימום 40 יום מאפשר לשינוי להתרחש. איש לא מבטיח מה יהיה השינוי המיוחל, אך שינוי מובטח. את המדיטציה המדוברת התבקשתי לתרגל במשך 31 דקות מדי יום, המדיטציה כללה שימוש בפראניימה (שליטה בנשימה) מודרות (תנוחות ידיים) מנטרה וויזואליזציה, כמו הקונדליני יוגה כשיטה, כך הייתה גם המדיטציה שקיבלתי, שילוב מורכב ומרתק של שיטות יוגיות עתיקות המייצרות מדע מדויק ועוצמתי ומכוונות ישירות להערת אותה אנרגיה קוסמית הנמצאת ממש בתחתית עמוד השדרה של כל אחד ואחת מאיתנו.
ממש ברגעים אילו התחלתי לכתוב בפרוטרוט על כל מה שהתרחש בעת תרגול המדיטציה, אבל אז הבנתי, אילו רק "אפקטים מיוחדים", ומעניינים ככל שיהיו, יוצרים הם ציפייה או אפילו אשליה בלב הקורא, אז מחקתי הכול.
נותר לספר שעוצמות האנרגיה שחשתי בעת התרגול הבהירו לי כי זה בדיוק האפקט אותו חיפשתי כל חיי, משהו שמזכיר מסעות שמאנים יחד עם צלילות מוחלטת, עוצמות אנרגיה שקשה לתאר במילים ותחושות מטה-פיזיות שלא מתירות מקום לספק.
גוף, נפש ונשמה פועלים יחד ברמה הגבוהה ביותר.
ביום ה-12 של תרגול המדיטציה החלטתי להירשם לקורס מורים לקונדליני יוגה ודרכי ודרכה הפכו לאחד.

מספר דברים מייצרים את הקסם הכול כך עוצמתי שקיים בתרגול העתיק הזה, ראשית, הוא מתאים לכולם, לא צריך להיות סופר יוגים מהרי ההימלאיה, לא צריך להיות גמישים ,חזקים או אמיצים במיוחד בשביל שהתרגול יעבוד, מניסיוני האישי ומשיחות עם מתרגלים רבים הבחנתי כי התרגול מתחיל לעבוד מייד, לפעמים גם לאחר שעור אחד בלבד, ומייצר שינויים מהותיים בחיינו הן ברמה החיצונית והן ברמה הפנימית.

הפילוסופייה של יוגה זו מבקשת מאיתנו להביא את הנצחי (הנשמה האוניברסאלית – המקור) אל תוך הזמני (הגוף - מסגרת החיים שלנו ברגע זה) ולחוות את האינסופי בתוך הסופי. היא מאפשרת לנו או אפילו מכוונת אותנו להיות חלק מהעולם החומרי, הזמני, ולהביא את תודעת האינסופיות, תודעת נשמתנו, אל תוך העולם הזה, אל תוך הכאן ועכשיו. התרגולים הפיזיים של הקונדליני מעוררים את נשמתנו, את נוכחותה הבלתי נראית ואת קולה הבלתי נשמע, ההדרכה הפנימית ,הבהירות והאינטואיציה כולן מקבלות זריקת אנרגיה דרך התרגול האינטנסיבי.

הקסם קורה בכך שלמרות האתגר או הקושי שיכול להיווצר בזמן התירגול, עדיין כל התרגולים הם בגדר המעשי, לא משנה כמה קשים הם, הם ניתנים לביצוע על ידי כולם, וכך האדם מבצע את מה שביכולתו לבצע, ואילו הדברים שאין לו שום גישה אליהם משתנים מעצמם. איכות המחשבות, איכות החיים, הגישה, הפרספקטיבה, מצב הרוח, ראיית העולם, קבלתו וקבלת עצמינו, הלב, האהבה, החמלה.
נשמע מבטיח? בסופ"ש של ה – 30/01 יחד עם חברתי בריגיט נעביר סדנת עומק בנושא קונדליני יוגה, שלושה ימים של תרגול קרייה, מדיטציה, מנטרה ונשימה. הסדנה תתקיים באשרם במדבר. ומותאמת למתרגלים ותיקים מכל השיטות וגם לכאלה שרוצים להתחיל. לפרטים נוספים ולהרשמה דברו עם דאסי – 052-4483242

לפרטים בעמוד הסדנה
עוד קצת פרטים עליי

נירוונה.
מנחת תוכנית הוומפ באשרם במדבר
מנחת סדנאות ומדיטציות
מורה מוסמכת לקונדליני יוגה
קישורי Trackback לרשומה זו
מנחת סדנאות יוגה ומדיטציה. ממקימי ומייסדי אשרם במדבר. אומנית מנדלות.
יוגיני מסורה לאורך שנים רבות. בעשר השנים האחרונות מובילה מעגלי התמסרות (בהקטי יוגה), מנטרה ובהג'אן בארץ ובעולם. על דרך היוגה האינטגלית משלבת בעבודתה הפנימית השפעות שונות מעולם הרוח: אושו, סאטיה סאי באבא, האטה יוגה, בהקטי יוגה, וג'ננה יוגה. ובשביל הכיף גם אקרו יוגה.
חייתה שנים בהודו ומספר שנים בשוויץ באשרמים ובקהילות רוחניות.
כיום חיה באשרם במדבר ומנחה שם את תוכנית הוומפ.