head banner ashram heb web
 
רוצים לקבל מאיתנו ניוזלטר
ולהשאר מעודכנים?

לוח אירועים


 • אוגוסט 2020

  • מטר מטאורים - בוטל

   מטר המטאורים השנתי באשרם במדבר אנחנו מתרגשים להזמין אתכם אל חגיגת מטר...

   קרא עוד: מטר מטאורים...

 • אוקטובר 2020

  • פסטיבל זורבה הבודהה

   זורבה סתיו 2020 פסטיבל זורבה הבודהה מגיע בקרוב!אהובים ואהובות. אנחנו מתחילים מעגל חדש!!!לחץ להמשךלחץ...

   קרא עוד: פסטיבל זורבה...

הבלוגייה המדברית

ברוכים הבאים למערכת הבלוגים שלנו.

מילותיה של שומרת הלילה

פורסם מאת ב- ב-החיים באשרם
 • שנה גודל פונט: Larger Smaller
 • כניסות: 2393
 • הרשם לעדכונים
מפאת זמני הפנוי העודף החלטתי להנציח את הגיגי על כתב שכן אין הרבה אטרקציות שאפשר לראות בשעות אלה באשרם, זה לא אומר שאין אטרקציות זה רק אומר שאי אפשר לראות אותן מתוך מצוקת תאורה שכן השמש יצאה לפגרה של כמה שעות כפי שהיא מרבה לעשות בחלק הזה של היום הידוע גם בכינויו לילה.

חמושה במגה פנס, מפתחות והנשק הסודי שמסיבות ביטחוניות אין לי אפשרות לפרט על איכויותיו, אוכל רק לציין שהוא יוצר במפעל טקסטיל בדימונה, אני יוצאת לעוד פטרול חיצוני לבושה בחרמונית במדבר ומעמידה פנים שאין במצב אירוניה, חולפת על השרילונים בדרך לסמוקינג טמפל פוגשת אני בהולך על ארבע בגודל מרשים שכדי להרגיע את עצמי מהאפשרויות האחרות אני מספרת לעצמי שמדובר בזאב וממש מקווה שזה לא צ׳ובקה או צבוע, מאז מלך האריות אני לא סומכת עליהם, אז בואו נתעלם מהדמיון הפורה שלי בלילה ונסכים שזה זאב גדול מהממוצע, רק זאב, הוא פחד ממני וברח, אין צורך להיבהל, זה כמו כלב בר, נחצ׳ה היימן היה עושה מזה שיר.

הבעיה התחילה שהוא ברח לכיוון של הלא יציאה ועכשיו אני צריכה לעקוב אחריו ולוודא שהוא מוצא את הכן יציאה, אוקי, מתחילים בתרגולת זאב, כי מה יכול להיות יותר הגיוני מלעקוב אחרי חיה שאם אני כן אמצא באחד על אחד לוקחת אותי בהליכה ואני בכלל לא רוצה להזכיר מה הוא עשה לסבתה של כיפה אדומה, יאללה ממשיכים, מרימה סלע קטן, מתנצלת בפני הדיירים מתחתו ופוצחת בכמה סיבובים מסביב לאשרם ועבודה מושקעת עם הפנס, פתאום כל ברזי הכיבוי מזכירים הולך על ארבע, מה זאת אומרת בדימיון שלי? הם תמיד נראים ככה! חוץ מכשאני מחפשת דבר אחר בחושך ואז הם נראים בדיוק כמוהו. שתיים, שלוש הבזקים של עיניים ליד הבודהה הול והרבה כלום, בואו לא נגזור מכך מסקנות על היכולת שלי למצוא מישהו פולש לאשרם עם כוונות לא סבבה. לא מוצאת כלום, (למען תחושת הביטחון זה זמן טוב להזכיר את הנשק הסודי) חושך ירדן (לא כי מצריים זה יותר הגיוני) אלוהים שכח להחליף סוללות אז הירח לא נדלק.

מסיקה שהוא מצא את דרכו החוצה בלעדיי, בניסיון להתחמש בחושים חדים ממה שיש לי אני מוסיפה לכוחותיי ארנב לבן מגודל מאגדה אחרת, קושרת אותו אלי עם חבל ומנסה להסביר לו את ההבדל בין האצבעות שלי לצעצועי הנשיכה שלו (פחות מצליח) ומקווה שהוא יהיה לעזרי ולא ההפך. אני ורוג׳ר רביט יוצאים לסיור או כמו שהארנב המגודל קורה לזה; טיול, הוא טרם הפנים את יעודו בתור ארנב שמירה, בדרך פגשנו שועל, הזדמנות לבדיקת כלים, הארנב המגודל הראה עניין אבל לא השמיע קול, צריך לעבוד על האזעקה. נו בסדר. צריך לחכות שגוש הפרווה יגדל.

רעש מוזר מהדקל, שני עטלפים מנסים להתרבות ושאר הציפורים מתחשבות ועפות כדי לתת להם פרטיות, מקסים, במיוחד אם מתעלמים מהעובדה שמדובר בעכבר שיודע לעוף. 4:30 בבוקר, נכנסת מתחת לשמיכת צמר עם חרמונית (?!) נכון לתחנה בנאות סמדר מדובר ב 12 מעלות, אני חושבת שהם משקרים. האייסקפה שלי שלפני רבע שעה יצא מהמייחם מנסה להגיד את אותו הדבר אבל אמא אמרה לי אף פעם לא לדבר עם אייס קפה אז אני מנסה להתעלם ממנו. השמש מתחיל לחזור, זמן מושלם לקחת את הגיטרה וללכת לשבת על הפודיום בבודהה הול ולראות את השמש צובעת את ההרים של ירדן בצהוב כהה, הרגע המקסים הזה שמביאי איתו בהירות ושלוה מלווה בביטחון ואשליית שליטה שאין לי רצון אמיתי לנפץ. זהו, הבוקר בא, אפשר להגיד את זה, לילה טוב.
קישורי Trackback לרשומה זו
שומרת הלילה (לשעבר) של אשרם במדבר. ישנה בימים- מגנה עלינו וכותבת להנאתה בלילות...