head banner ashram heb web
 
רוצים לקבל מאיתנו ניוזלטר
ולהשאר מעודכנים?

לוח אירועים


 • יוני 2021

  • Sunny Side Festival

   Desert Society הבית החם והמחבק של אשרם במדבר ייצור לנו מרחב ל-48 שעות של מסע עמוק אל תוך עצמנו ברגליים יחפות הרוקדות על אדמת המדבר,...

   קרא עוד: Sunny Side...

 • יולי 2021

  • סודות ושקרים

   סדנת כתיבה בהנחיית עלמה זהר אילו סיפורים אנחנו מספרים לעצמנו שוב ושוב ומה לא סיפרנו מעולם לאף אחד מהם...

   קרא עוד: סודות ושקרים

 • אוגוסט 2021

  • Stereo Intensive

   Music Production Camp מסע למידה יד ביד עם אמני סטריאו סוסייטי + אמנים אורחים שיעבירו להם יום-יום תוכן מוזיקלי עשיר ומעבר לזה...

   קרא עוד: Stereo...

הבלוגייה המדברית

ברוכים הבאים למערכת הבלוגים שלנו.

השבוע הראשון שלי באשרם

פורסם מאת ב- ב-וומפ- תכנית העבודה ומדיטציה באשרם
 • שנה גודל פונט: Larger Smaller
 • כניסות: 2806
 • הרשם לעדכונים
לא פעם ולא פעמיים עברה לי בראש המחשבה נולדתי בתקופה הלא נכונה, שנות ה-60 היו הרבה יותר יפות. תקופת ההיפים ילדי הפרחים, הזמן בו כולם היו מאושרים. ואז הגעתי למקום המופלא הזה, ההיפים של שנות האלפיים, המקום בו האהבה חופשית, השמחה שופעת ומיניות היא לא מילה גסה.
באמצע המדבר השומם והשקט פורח פרח יפיפה שנקרא אשרם במדבר, מקום שיש בו מרחב להכיר את עצמך, מקום שיש בו חופש לגלות דברים חדשים ובעיקר מותר, מותר לבכות, לצחוק, לקלל, לחבק וחשוב לא פחות מותר להיות משוגע.

אני בן 23 וחזרתי לפני חודש מהמזרח הרחוק היישר אל מרכז הארץ וראיתי סביב כל כך הרבה אנשים לא מאושרים, כל כך הרבה התעסקות בבעיות שלא באמת חשובות וכבר חשבתי שפשוט ככה זה בארץ. פחדתי שאני הבא בתור, שעוד רגע חיי יהיו מלאים בבעיות ובפחד. ועכשיו אני כאן באמצע המדבר בתוך השממה הנפלאה הזאת עם המרחבים העוצמתיים שלו, ממשיך את התהליך הרוחני שלי ונותן לעצמי לחשוב, לבטא ובעיקר להיות נוכח.

היום באשרם מתחיל עם מדיטציית בוקר מבית היוצר של אושו. לכל אלה שחשבו שמדיטציה זה רק לשבת בתנוחת לוטוס ולא לזוז אושו שובר את הסטיגמה, המדיטציות מגוונות בין ריקוד, צחוק, בכי, תנועה וכמובן גם ישיבה. אחרי המדיטציה יושבים לארוחת בוקר ומתחילים לעבוד, כל פעם עובדים במקום אחר ככה שאפשר לראות את האשרם בצורה שונה כל פעם. הדגש בעבודה הוא להיות נוכח, להיות כולך ברגע (אני ממליץ לנסות לעשות את זה גם אם אתם לא באשרם), מהעבודה למדיטציית ערב וארוחת ערב מפנקת. אבל הסדר יום לא באמת חשוב, הוא רק מסגרת לדבר החשוב באמת שהולך כאן וזה כמובן התהליך שכל אחד עובר. אני לא יכול לספר לכם על התהליך שאחרים עוברים כאן, או על התהליך שאתם תעברו כאן, אני רק יכול לספר לכם על התהליך שלי ובטוח שהוא שונה, כי כל אדם הוא שונה.

עד עכשיו ניסיתי להתעלות מעל האגו שלי ובדרך התכחשתי אליו, התכחשתי לצדדים "הרעים" שבי ושכחתי שכדי להתעלות מעל האגו צריך לחוות אותו במלואו. אני מרגיש בתוך סדנת זוגיות רק שהבן זוג שלי הוא אני. ואני לומד לאהוב את עצמי, את המקומות הטובים, האפלים ואת אלה שלא הכרתי. בשיר Strawberry Fields forever הביטלס מזמינים אותנו לבוא איתם לשדות התותים כי גם ככה הכל חלום וכלום לא אמיתי "Let me take you down Cause I'm going to Strawberry Fields Nothing is real..But you know I know when it's a dream". ואני מרגיש שהגעתי לשדה התותים שלי, מקום שקל לשמוח בו והאהבה נמצאת בכל פינה, השאלה אם זה מספיק או שאני רוצה להתעורר מהחלום?
קישורי Trackback לרשומה זו