head banner ashram heb web
 
רוצים לקבל מאיתנו ניוזלטר
ולהשאר מעודכנים?

לוח אירועים


 • אוגוסט 2020

  • מטר מטאורים - בוטל

   מטר המטאורים השנתי באשרם במדבר אנחנו מתרגשים להזמין אתכם אל חגיגת מטר...

   קרא עוד: מטר מטאורים...

 • אוקטובר 2020

  • פסטיבל זורבה הבודהה

   זורבה סתיו 2020 פסטיבל זורבה הבודהה מגיע בקרוב!אהובים ואהובות. אנחנו מתחילים מעגל חדש!!!לחץ להמשךלחץ...

   קרא עוד: פסטיבל זורבה...

הבלוגייה המדברית

ברוכים הבאים למערכת הבלוגים שלנו.

כולנו אחד

פורסם מאת ב- ב-עולם היוגה
 • שנה גודל פונט: Larger Smaller
 • כניסות: 3365
 • הרשם לעדכונים
כולנו קראנו או שמענו, ממאסטר חכם,ספר ניו-אייג'י, אולי בשיר של שנות ה-60 או על פלייר לפסטיבל, את המשפט - 'כולנו אחד'. לחלקינו אולי זה אפילו נשמע הגיוני, אבל מה זה בדיוק אומר?
בכתבים העתיקים של כל הדתות ובכל תיעוד של משנתו של מואר כזה או אחר מוזכר טבעו האמיתי של האנוש, מעבר לאשליית הנפרדות של האגו, בכל אחד ואחת מאיתנו ולמעשה בכל מה שחיי וקיים זורמת רוח אחת. המקור לכל. האינסוף, האחד, אלוהים, או כל שם אחר שיניח את הדעת.
האיחוד אליו מכוונת היוגה הוא איחוד בין האדם החש עצמו כנפרד לבין התודעה הקוסמית, מקור האדם וכוח החיים המניע אותו ואת כל מעשיו.
אבל גם עם נניח למטרה העליונה של היוגה ונסתפק בתהליך שקורה כשחיים בדרך היוגה נקבל : חיבור לעצמנו, הקשבה לגוף, בריאות פיזית, אהבה עצמית, בטחון, שקט ,פוקוס, בהירות ואיזון.
האיחוד מתחיל בנו, איחוד עם עצמינו, הקשבה לעצמינו, הקשבה לגוף, הקשבה לסביבה,
דרך היוגה היא דרך של הרחבה, הרחבה של העצמי הקטן אל מעבר לגבולותיו.
כך בתרגול אסנה (תנוחה יוגית), המורה תביא אתכם לנקודה של אי נוחות, כמו למשל 'הניחו את כף רגל שמאל מעבר לאוזן ימין', כאשר הגוף יגיע אל הגבול שלו, הוא מייד יזהיר דרך כאב או אי נוחות, ושם, בדיוק במקום בו לא נוח, בדיוק במקום שבו רוצים לצאת מהשיעור ולא לחזור לעולם, או לפחות להחליף מורה, בדיוק שם, לומדים לנוח, לנוח בתוך האי נוחות, להירגע ולמצוא את המקום שיכול לשחרר, לקבל. איך ? דרך נשימה עמוקה וגישה ניטראלית או מקבלת של המיינד.
כאן קורית ההתרחבות. ברגעים הללו בהם אנו נכנעים למציאות כפי שהיא, בקבלה, בהשלמה, שם קורית היוגה.
וזו גם היוגה כדרך חיים, דמיינו את היכולת להגיב לכל מצב בחיים כאילו הוא אסנה של יוגה, כל רגע של אי נוחות, של פחד, כאב, צער, שיפוטיות, לו רק יכולנו פשוט לנוח אל תוך הרגע הזה, לתת לו להיות. בדיוק כפי שהוא, ללא התנגדות, בקבלה מוחלטת, וכשזמנו מגיע, לתת לו לעבור ולזרום אל הרגע הבא.

דמיינו את הרעיון בו כל רגע מחייכם, מוקדש לרגע עצמו ולא לכל מה שיבוא אחריו או מה שהיה שם קודם, דמיינו את העושר האינסופי של כל רגע כאשר אתם מודעים: אדמה, שמיים, מזג אויר, צלילים, אורות, אנשים, נשימה, גוף, כל כך הרבה אלמנטים ברגע אחד, שלרב נבלעים בין גלי המיינד והמחשבות המרובות.
דמיינו עצמכם עובדים לשם העבודה עצמה, לא בשביל התוצאה שלה, לא בשביל המשכורת או התהילה, אלא לשם העשייה עצמה והיא, מהווה את מקור השמחה. עבודה המוקדשת לרגע עצמו או לאינסוף נקראת 'קארמה יוגה' - עשייה לשם איחוד.
גם הלב מקבל מקום בתוך ענפי היוגה השונים, כמיהתו של הלב, הקריאה והתפילה שמגיעים מתוכו, האהבה שאינה דורשת דבר בתמורה,הנובעת ממנו, בסנסקריט זה נקרא - בהאקטי יוגה - היוגה של ההתמסרות. התמסרות אל הגורו, אל אל כזה או אחר, התמסרות אל הלב, אל ההבנה, ההכלה, הרכות, החמלה והאהבה ובהבנה הגבוהה ביותר, התמסרות לכל הקיים -שהרי הכל אחד הוא.
תרגול יוגה עקבי הנעשה בהתכוונות הנכונה יביא לשינויים פיזיולוגיים ואישיותיים, תהפכו להיות יפים יותר, צעירים יותר, בריאים יותר, והרבה יותר נחמדים. לאחרים, ולעצמיכם.
סביר להניח שתפנו באופן טבעי לצמחונות, בשלב מסוים הרגישות והאיזון האנרגטי , ללא כל קשר לפן המוסרי, לא יאפשרו לכם לאכול בשר.

כאשר היוגה הופכת לדרך חיים - שם נולדים היוגי או היוגיני, אנשים המקדישים עצמם לאחד, להתרחבות ולאהבה. אנשים אילו מהווים השראה בשל המצב האנרגטי הגבוה בו הם נמצאים, אילו הם המאסטרים, המורים האמיתיים, אשר מהווים ערוץ פתוח להעברת הידע הקוסמי וחוויית האחדות.
אם פגשת מורה כזה בחייך, זכור להודות.
בעידן החדש המידע נמצא בכל פינה של רשת האינטרנט, אם בעבר כדי ללמוד את סודות הקיום היית צריך לעזוב את משפחתך, לנדוד אל פסגות ההימלאיה, לשבת 10 שנים לרגלי באבא זקן ושתקן, הרי שהיום כל הסודות פרושים לרווחה על מסכי המחשב. כך שגם אם לא פגשת מאסטר של אמת, המידע קיים, הפוטנציאל נמצא, כל מה שנותר הוא הכוונה.

Loka Samasta Sukhino Bhavantu.
Om... Shanti Shanti Shantiii
קישורי Trackback לרשומה זו
מנחת סדנאות יוגה ומדיטציה. ממקימי ומייסדי אשרם במדבר. אומנית מנדלות.
יוגיני מסורה לאורך שנים רבות. בעשר השנים האחרונות מובילה מעגלי התמסרות (בהקטי יוגה), מנטרה ובהג'אן בארץ ובעולם. על דרך היוגה האינטגלית משלבת בעבודתה הפנימית השפעות שונות מעולם הרוח: אושו, סאטיה סאי באבא, האטה יוגה, בהקטי יוגה, וג'ננה יוגה. ובשביל הכיף גם אקרו יוגה.
חייתה שנים בהודו ומספר שנים בשוויץ באשרמים ובקהילות רוחניות.
כיום חיה באשרם במדבר ומנחה שם את תוכנית הוומפ.