head banner ashram heb web
 
רוצים לקבל מאיתנו ניוזלטר
ולהשאר מעודכנים?

לוח אירועים


 • יוני 2021

  • Sunny Side Festival

   Desert Society הבית החם והמחבק של אשרם במדבר ייצור לנו מרחב ל-48 שעות של מסע עמוק אל תוך עצמנו ברגליים יחפות הרוקדות על אדמת המדבר,...

   קרא עוד: Sunny Side...

 • יולי 2021

  • סודות ושקרים

   סדנת כתיבה בהנחיית עלמה זהר אילו סיפורים אנחנו מספרים לעצמנו שוב ושוב ומה לא סיפרנו מעולם לאף אחד מהם...

   קרא עוד: סודות ושקרים

 • אוגוסט 2021

  • Stereo Intensive

   Music Production Camp מסע למידה יד ביד עם אמני סטריאו סוסייטי + אמנים אורחים שיעבירו להם יום-יום תוכן מוזיקלי עשיר ומעבר לזה...

   קרא עוד: Stereo...

הבלוגייה המדברית

ברוכים הבאים למערכת הבלוגים שלנו.

הוומפ שלי

פורסם מאת ב- ב-וומפ- תכנית העבודה ומדיטציה באשרם
 • שנה גודל פונט: Larger Smaller
 • כניסות: 2985
 • הרשם לעדכונים
הגעתי לוומפ בלי שום מושג מה אחווה כאן, בחוץ רק הזהירו אותי שזה מקום של היפים מוזרים. ירדתי בתחנת האוטובוס ולפי הטראנס ששמעתי מרחוק ידעתי שהגעתי למקום הנכון. מקום עם אנשים כל כך שונים, ועם חיבוקים ארוכים שבהתחלה הרגישו לי פולשניים. על היום הראשון הורדתי את הנעליים ולא נעלתי אותן עד שעליתי על האוטובוס חזרה לעולם. ההליכה היחפה גורמת לי להאט, מזכירה לי לשים לב לצעדים שאני עושה, לקרקע שאני דורכת עליה. וזה משפיע הרבה מעבר לכפות הרגליים.

הגעתי לכאן אחרי תקופה ארוכה שבה שאלתי את עצמי מהי משמעות החיים. קראתי ספרים של כל מיני פילוסופים, באמת ניסיתי להבין. הייתי מתוסכלת, כי שום דבר ממה שאמרו לי לא סיפק אותי. בוומפ פגשתי את מי שהיה למורי הראשון. היינו יושבים שעות כל ערב ומדברים על השאלות שהצטברו בתוכי. באחת השיחות הוא שאל לאן הוביל אותי החיפוש הזה דרך המיינד והודיתי שרק לתסכול. הוא אמר שאולי הגיע הזמן שאחפש בדרכים חדשות, במימדים אחרים. באותו רגע לא הבנתי על מה הוא דיבר, אבל משהו בי נפתח. השאלה המופשטת נהייתה לשאלה המדויקת: מי אני? מה זה "אני"? מה זה הגוף הזה שבו אני חיה? החיפוש נותב פנימה ודברים התחילו להיראות אחרת.

כשחיים בקהילה קטנה כל מפגש, כל אינטרקציה, מציבה מראה. מראה שמשקפת איפה הגבולות שלי, מהן החסימות והמגננות, מה מוריד אותי ומה מעלה. סדר היום הוא קבוע והחוקים ברורים, אבל כל יום מרגיש לגמרי אחרת.
בשבועיים של וומפ מצאתי את עצמי מערערת אמונות שנבנו בי במשך שנים, אמונות על מיניות, על מחויבות למשפחה ולחברה, על יחסים, על מדיטציה, על איך "נכון" או "לא נכון" לחיות. מה זה אומר לאהוב את עצמי? לפעמים קשה, לפעמים עצוב ואני הולכת למדבר וצורחת. אבל זה תענוג גדול בשבילי להיות מוקפת בחבורה של אנשים שמעיזים לשאול, שמעיזים לפרוץ את הגבולות הנוחים והמוכרים ולא ללכת כמו עדר במסלול החיים הנורמטיבי.

מאז הוומפ צמחתי עוד, התבגרתי, פגשתי מורים נוספים, אבל האשרם תמיד מלווה אותי. לאחרונה זכיתי לשוב לכאן ואני לומדת שיעורים חדשים והאתגרים הם שונים. ומדי פעם אני מוצאת את עצמי עוצרת ומתבוננת באחד העצים ברוח, ואני נזכרת שהכל בסדר. שאני מלאה בסיפורים אבל הם בסך הכל סיפורים. וברגע הזה הבעיות לא נפתרות, הן פשוט לא מרגישות אמיתיות. עד שהרגע חולף, והכל חוזר חלילה.
קישורי Trackback לרשומה זו
אחת הבחורות היותר מתוקות שדרכו כאן באשרם! תוכלו למצוא אותה עובדת קשה (באהבה) במשרדי ההפקה שלנו בין ענייני הלפרים להפקת פסטיבלים וזו רק ההתחלה...