head banner ashram heb web
 
רוצים לקבל מאיתנו ניוזלטר
ולהשאר מעודכנים?

לוח אירועים


 • אוגוסט 2020

  • מטר מטאורים - בוטל

   מטר המטאורים השנתי באשרם במדבר אנחנו מתרגשים להזמין אתכם אל חגיגת מטר...

   קרא עוד: מטר מטאורים...

 • אוקטובר 2020

  • פסטיבל זורבה הבודהה

   זורבה סתיו 2020 פסטיבל זורבה הבודהה מגיע בקרוב!אהובים ואהובות. אנחנו מתחילים מעגל חדש!!!לחץ להמשךלחץ...

   קרא עוד: פסטיבל זורבה...

הבלוגייה המדברית

ברוכים הבאים למערכת הבלוגים שלנו.

פשוט ואני...

פורסם מאת ב- ב-פסטיבל פשוט- החופש להיות (ערום)
 • שנה גודל פונט: Larger Smaller
 • כניסות: 2820
 • הרשם לעדכונים
אם מישהו לפני שנתיים היה אומר לי שאני הולכת לגור בקהילה רוחנית קטנטנה במדבר ולהפיק פסטיבל עירום, זה היה שווה ערך לאמירה- בעוד שנתיים מהיום תחטפי על ידי חייזרים שימליכו אותך למלכת האמזונס. כדי לקבל פרופורציה, לפני שלוש שנים סיימתי תיכון למצטיינים, הייתי ילדה טובה בדרך ללהיות קצינה בצה"ל. זו הייתה השאיפה ולשם כיוונה הדרך. אלא שמשהו שם השתבש, והחיים הובילו אותי לתוך סיטואציות מדהימות ומשונות שיצרו את המציאות שבה אני חיה עכשיו. בגיל 18 הכרתי את אשרם במדבר. מקום קטן בלב המדבר, מקום שבו לראשונה נדהמתי לגלות שאפשר לחיות אחרת. קיימת מציאות נוספת מלבד המסלול הקבוע מראש שהכתיבו לי החיים בחברה הנורמטיבית. מרד נעורים? לא כל כך. אלא מענה לכמיהה הפנימית העמוקה לחיים של חקירה ושאילת שאלות. מענה לשאלות שהתקיימו בתוכי אבל לא קיבלו מקום במסגרת של מסלול החיים הרגיל בבבילון.

בשנה האחרונה אני גרה באשרם במדבר. יש לי בית קטן מבוץ וקהילה אהובה שעוטפת אותי ובתוכה אני גדלה, חיה ומודטת. עובדת במשרד ההפקה המדברי מתוך אמונה עמוקה בטוב שאנחנו מייצרים כאן. סטיתי מהמסלול המוכר ומצאתי את עצמי יוצאת להרפתקה.

אז מה בעצם לי ולהפקת פסטיבלים? עד לפני שנה- שום דבר. זהו אחד הקסמים של אשרם במדבר, או יותר נכון, של שרדהה ועוטסב- מנהלי המקום. הגנן של האשרם, מעולם לא עסק בגינון לפני כן. אנשי האחזקה, לומדים תוך כדי עבודה. בנות ההפקה, מעולם לא למדו בבית ספר להפקה. זורקים אותנו למים העמוקים ובהרבה אמון ואהבה נותנים לנו לשחות. ללמוד את הצעדים תוך כדי עבודה. וככה מצאתי את עצמי מתחילה ללמוד הפקה. בהתחלה בלמכור כרטיסים לפסטיבלים, אח"כ בלארגן את המתנדבים וכוח האדם, ועכשיו- בהפקה עצמה. יש לי עוד המון ללמוד, והעבודה הזו לא מפסיקה להפתיע.

התגלגל לידי פסטיבל פשוט. היחס שלי למילים עירום, נטוריזם, נודיזם, נע בין פחד ומבוכה גדולה, לחוסר הבנה וזרות מוחלטת. הייתי חייבת להבין מה הקשר שלי לפשוט. ושנה אחרי, אני לא מגדירה את עצמי כנטוריסטית. אבל כן, התאהבתי בפסטיבל הזה. יש משהו ייחודי שהעירום מאפשר. התהליכים שאנשים עוברים בפשוט הם מדהימים, והם לא יכולים לקרות באף פסטיבל אחר שלנו. המפגש המפחיד והמדהים עם הגוף שלי, היכולת לאהוב אותו ולקבל אותו בדיוק כמו שהוא. וזה חודר כל כך עמוק, כי כשאני נמצאת באהבה לעצמי, זה נוגע בכל הרבדים של הקיום והיצירה שלי. העירום בעיניי הוא לא המטרה, אלא הוא כלי. הוא כלי שדרכו אני מרגישה קרובה יותר לעצמי ולטבע, כלי נוסף שמשקף לי שאפשר לקבל את המציאות פשוט כפי שהיא.

אני מודה כל כך על כל הכלים והמתנות שאני לא מפסיקה לקבל לאורך הדרך, על ההזדמנות לקחת חלק בהפקה של הפסטיבל המיוחד הזה- פסטיבל פשוט.
קישורי Trackback לרשומה זו
אחת הבחורות היותר מתוקות שדרכו כאן באשרם! תוכלו למצוא אותה עובדת קשה (באהבה) במשרדי ההפקה שלנו בין ענייני הלפרים להפקת פסטיבלים וזו רק ההתחלה...