head banner ashram heb web
 
רוצים לקבל מאיתנו ניוזלטר
ולהשאר מעודכנים?

לוח אירועים


 • יולי 2021

  • סודות ושקרים

   סדנת כתיבה בהנחיית עלמה זהר אילו סיפורים אנחנו מספרים לעצמנו שוב ושוב ומה לא סיפרנו מעולם לאף אחד מהם...

   קרא עוד: סודות ושקרים

 • אוגוסט 2021

  • סוף שבוע של יוגה ומדיטציה במדבר

   לעצור, להתבונן, לרכוש כלים נוספים ולהתכוונן מחדש 3 ימים בהם נצלול יחד פנימה.נאפשר לעצמנו...

   קרא עוד: סוף שבוע של...

  • מטר מטאורים - Starry Night

   בואו להביע איתנו אינסוף משאלות שערי המקום נפתחים לסוף שבוע צבעוני ומגוון המתאים...

   קרא עוד: מטר מטאורים...

הבלוגייה המדברית

ברוכים הבאים למערכת הבלוגים שלנו.

מיומנה של אמא 3

פורסם מאת ב- ב-וומפ- תכנית העבודה ומדיטציה באשרם
 • שנה גודל פונט: Larger Smaller
 • כניסות: 4035
 • הרשם לעדכונים

 

אבל מולי יושבת הבת שלי. עיניה טובות ונוצצות,שקט מעודן ועמוק נסוך עליה. משהוא חדש נובט בה. היא דווקא נאספת אל !!!עצמה. היא לא מפורקת. יש לה חיוך יודע. והיא אומרת ששלומה מעולה. מ ע ו ל ה

ואני מיד חושבת שזה בכלל לא אמיתי . זה בטח מהסמים שזורמים בגופה!!

אבל היא עונה לכל שאלותי. ומתייצבת מולן בכנות, בבהירות ובזקיפות.

על כל שאלותי הבוחנות, הסקרניות, המחטטות, הפולשות , החודרות, המציקות.

וכך ישבנו כמה שעות, במסעדה של צעירים באים והולכים, בליבה של פלורנטין ההומה בשעות הצהריים, ואני ניסיתי להקשיב – בלי מסננות עם חורים גדולים, בלי לשפוט, בלי להשוות, בלי לזכור את התוכנית המקורית.

היא סיפרה לי על האשרם וכל מה שקורה שם. ומה שקורה לה שם.

מהו המקום,ומה מטרותיו,ולמה ואיך הוא הוקם,ומה עושים שם כל היום. ועל האנשים והמנהלים והשוהים, והבאים והולכים. על האווירה. על הסמים. קיבלתי הרצאה על כל מה שלא ידעתי על סמים והעזתי לשאול. ועל מה שאנחנו קוראים יחסי אישות, והם קוראים זיונים ומגעים וסקס ורשות חיצונית ופנימית להתנסות במפגשים אינטימיים שאין בהם מחוייבות חברתית חונקת ומכריחה. ועל החופש לראות דברים מנקודות מבט חדשות, ועל המדבר הרחב הפרוש לפניהם כמו ארץ לא נודעת שמזמינה לגלותה, כמו הם את עצמם. על מדיטציות שונות מאלו שאני מכירה – שיש בהן הרבה תנועה וריקוד,וקולות,ושיחרור, ו"השתגעות" מבורכת. על מחוייבות לעבודה - 6 שעות ביום. בכל מה שתבחר לעשותו: גינון, או מטבח, מכבסה, ניקיון, משרד, פינת חי, הקמת פרוייקטים, תחזוקה, שרותים ו..ביובים. כולם עושים הכל. אבל אין אונס. עבודה פיזית, שאני יודעת כמה היא מבריאה את הראש הטוחן את עצמו לדעת. אוכל צמחוני. תזונה מאוזנת ובריאה להפליא. 3 ארוחות ביום – מגוונות וטעימות ונעשות במחשבה ואהבה רבה. נווה מדבר ירוק, מטופח מאד, עם פינות חמד של בריכות דגי זהב ודשאים ועצים מכל אשר בורכה בהם ארצנו.

והשילוב הנכון בין המיסגור המחייב, לבין הזמן הפתוח שנשאר לכל אחד להיות את עצמו לפי בחירתו. עם האנשים,או עם המדבר, או עם סיפרו או כתיבתו.

ואיך החיים שלה עד עתה נהייו כל כך ברורים ומתוכננים ועמוסים ומחייבים – בלי השהות המתבקשת לנשום, להתבונן, להחליט, לעצור, לבחור אם להמשיך. משהוא דוהר מאד ומריץ את עצמו אל מטרה, שאינה יודעת כבר אם היא אכן בחירתה שלה או של המסלול עצמו המוביל את ההולכים בו. ושזה מין הודו שלה. המסע אל העולם האחר, שמתרחש דווקא כאן – בתוך הארץ שלנו, אבל בעצם במקום שהוא ארץ מאד מאד אחרת. והיא מוכרחה לבחון את מסלולי הריצה שלה מחדש, בלי לרוץ יותר בשצף. ללכת לאיטה ולהתבונן, וללמוד את מה שלא מלמדים בשום אוניברסיטה שהיא.

זה נשמע טוב. זה נשמע מאד מאד משכנע. זה נשמע נכון. זה גם היה אמיץ. וזה גם היה מאד ברוח הדברים שהיא שמעה ממני כאמא שלה לאורך חייה.

ועדיין זה לא היה לי קל. זה היה לי קשה.

תיראו כמה קשה לנו לחיות לאורם של אמונותינו הגדולות!!

כי היא הייתה כבר על השטיח האדום....נגעה בגלימותיהם של כוכבים... יש לה את זה....היא בדרך אל ההצלחה הגדולה.... בדרך אל הארץ המובטחת.....בדרך אל האושר!!!

ה א ו מ נ ם ? ? ?

א.ל

קישורי Trackback לרשומה זו